ارسال مقاله پست الکترونیک
Get Adobe Flash player
نظرسنجی

بیشترین استفاده شما از اینترنت کدام است؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
آمار سایت
  • کاربران آنلاین: 1
  • بازدیدهای امروز:
  • بازدید کل: 2397585

(MPLS(Multi Protocol Label Switching يکي از پروتکل های مهم IP  مي باشد که سوئيچينگ مبني بر بسته لايه دو ايجاد کرده و از اطلاعات Forwarding لايه سه استفاده مي کند MPLS از الگوريتم جابجايي برچسب براي هدايت بسته ها استفاده نموده و هرLSR (Label Switch Router) در شبکه از تکنيک جابجايي برچسب براي هدايت بسته ها به سمت مقصد نهايي استفاده مي نمايد. شركت مخابرات ایران با ارائه این سرویس قابلیت برقراری ارتباط  بين دو يا چند نقطة دلخواه مورد درخواست مشتري از طريق شبكه  موجود را فراهم می نماید. مشتري با اتصال دو سر اين ارتباطات به سوئيچهاي و يا روتر ها مي‌تواند يك شبكة خصوصي مجازي بين نقاط برقرار نمايد. اين ارتباط به صورت فني در لاية سه از مدل OSI در پروتكلTCP/IP  برقرار مي‌گردد.

مدل سرویس MPLS

مدل سرویس MPLS

 

 

VPN/MPLSويژگیها و قابليت های سرويس

v      سهولت بکارگيری  شبکه برای مشتريان

v      سهولت نگهداری شبکه مشتری

v      امکان اعمال  QOSمورد نياز مشتری

v      امنيت بيشتر در ارسال اطلاعات نسبت به سرويس های مشابه

v      هزينه کمتر و استفاده بهينه از پهنای باند

v      تامين Redundancy شبکه مشتری

v      قابليت ارتباط مستقيم کليه نودها با يکديگر

v      امکان تخصیص آدرسهای Ip طبق نظر مشتریان و مطابق با شبکه LAN مشتریان


VPN/MPLSتوپولوژی سرويس

1- در ارتباط با VPN/MPLS بطور پيش فرض توپولوژي Full Mesh بین نقاط مختلف مشتری پياده می گردد، لذا بر اساس اين توپولوژي كلية نقاط انتهايي بدون نياز به مسيريابي از طرف نقطة مركزي با يكديگرنیز می توانند ارتباط برقرار نمايند.

2-     در صورت درخواست مشتری، برقراري ارتباط بين چند نقطه به صورت توپولوژی           Hub and  Spoke نيز قابل پياده سازی می باشد.اين در حالتی است که مشتری ارتباط کليه نقاط را فقط با نقطه مرکزی بخواهد و نيازی به ارتباط نقاط فرعی با يکديگر نباشد.

 

حدیث روز